Yaz Tatili

Ülkemizde yaz tatili üç ay gibi uzun bir zamanı kapsıyor. Araştırmalar gösteriyor ki tatil süresi uzadıkça okul zamanında edinilen bilgi kayıba uğruyor ve bu bilginin geri kazanılması da uzun bir süre alıyor.

Yaz Tatili

Yoğun ve yorucu bir eğitim öğretim yılının ardından okullar kapandı ve yaz tatili başladı. Bu tatil süreci çocuklar için okuldan uzak keyifli bir zaman, ebeveynler için ise çocuklarıyla daha fazla kaliteli zaman geçirmeleri için büyük fırsat. Dolayısıyla ebeveynlerin bu tatil dönemini planlı bir şekilde organize etmelerinin önemi büyük.

Ülkemizde yaz tatili üç ay gibi uzun bir zamanı kapsıyor. Araştırmalar gösteriyor ki tatil süresi uzadıkça okul zamanında edinilen bilgi kayıba uğruyor ve bu bilginin geri kazanılması da uzun bir süre alıyor. Dolayısıyla okul çağındaki çocukların özellikle okuma - yazma, disleksi, öğrenme güçlükleri yaşayanların okul dönemlerinde edindikleri bilgileri kaybetmemeleri için günlük birer saatlik çalışma yapmaları oldukça önemlidir. Çocuğun eksik olduğu yönler belirlenip çalışmalar bu yönleri geliştirmeye yönelik yapılmalıdır. Yorulan anne-babaların ve çocukların tatil döneminde tabiki dinlenmeye ihtiyaçları var ancak dediğimiz gibi ilk bir aylık dönem tamamlandıktan sonra günde birer saatlik çalışma yapmaları şartıyla.

Ergun Karabulut

Bu makale 34376 kez okundu.

Benzer Yazılar

Sağ-Sol Beyin İletişiminin Önemi

SAS Dinleti Programlarının temel amacı; kulaklıklar aracılığı ile müziği, tonları ve konuşmaları birer araç olarak kullanarak beynin iki yarı küresinin birbiriyle uyumlu ve dengeli bir şekilde çalışmasını sağlamak ve böylelikle beyin gelişimine katkıda bulunmaktır.

SAS Online Dinleti Programları

SAS Online Dinleti Programları ile evde kaldığımız bu dönemde stres ve kaygıdan uzaklaşmak ister misiniz?

Beyne Dair 11 İlginç Bilgi

İnsan beyni hakkında bilmediğimiz çok şey var; ama bildiğimiz ilginç gerçeklerden bazıları bu yazımızda paylaşacağız.

Hürriyet Ankara Ekindeydik!

''Uyarılan Beynin Verimi Artıyor'' başlıklı haberimiz Hürriyet Ankara ekindeydi. (07.04.2013)